Dla gimnazjalisty

Klasy mundurowe
Prognoza pogody ;-)

2. Aktualności

Wizytacja w ZSEiT przedstawiciela MON - autor : Małgorzata Kołodziejczyk 12/10/2017 ¤ 14:56

Wizytacja w ZSEiT przedstawiciela MON

28.09.2017 roku odbyła się wizytacja przedstawiciela Biura do Spraw Proobronnych  Ministerstwa Obrony Narodowej płk.Wiesława Budnego.
Jej celem był monitoring realizowanego przez szkołę od 1.09.2017 roku programu pilotażowego MON.
Pułkownikowi Wiesławowi Budnemu towarzyszył Komendant WKU w Chełmie ppłk. mgr inż. Marian Staniak oraz przedstawiciel I Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego w Chełmie kpt. Wiesław Ciesielczuk.
Istotnym punktem programu była ocena merytoryczna realizacji zadań z edukacji wojskowej oraz bazy i wyposażenia szkoły.
 Goście byli pod wrażeniem profesjonalnej koncepcji rekrutacji do klas mundurowych, akcentującej pasje i zadaniowość młodzieży. Szczególnie zainteresowała ich nowatorska organizacja cyklu kształcenia, w której przewidziany jest udział uczniów w czterech obozach szkoleniowych.
Podczas spotkania z dyrektorem Jarosławem Wójcickim, kadrą szkoleniową i młodzieżą płk. Wiesław Budny zapewnił o wszechstronnym wsparciu szkoły ze strony MON. Zachęcał uczniów do podejmowania wysiłku na rzecz realizacji planów zawodowych związanych z pracą w służbach mundurowych.
Przypomniał, że udział w realizowanym przez szkołę programie gwarantuje młodzieży otrzymanie dodatkowych punktów podczas rekrutacji do wyższych szkół wojskowych oraz służby przygotowawczej w WP i Wojska Obrony Terytorialnej.

Budowanie pamięci historycznej w ZSEiT - autor : Małgorzata Kołodziejczyk 12/10/2017 ¤ 14:49

Budowanie pamięci historycznej w ZSEiT
3.10.2017r. w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy pod Wytycznem.
Zgodnie z tradycją, uczniowie klas mundurowych ZSEiT wraz z dyrektorem szkoły Jarosławem Wójcickim i kadrą szkoleniową wzięli udział w tej ważnej dla naszego regionu uroczystości, upamiętniającej ostatnie starcie Wojska Polskiego z armią sowiecką w 1939 roku.
Uczniowie uczestniczący w szkoleniu proobronnym asystowali delegacjom parlamentarzystów, władz wojewódzkich i samorządowych oraz służb mundurowych przy składaniu wieńców na grobach poległych żołnierzy.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
Jakub Skiba – Sekretarz Stanu MSWiA, gen. bryg. SG Marek Łapiński – Komendant Główny Straży Granicznej, płk. SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dzień Dawcy - autor : Aleksandra Klajnert 06/10/2017 ¤ 19:26

Zapraszamy na DZIEŃ DAWCY w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych. 9.10.2017 r.

Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w akcji #KOMÓRKOMANIA# realizowanej przy współpracy z Fundacją DKMS. Bardzo serdecznie zachęcamy pełnoletnich uczniów naszej szkoły oraz cała lokalną społeczność do rejestracji jako potencjalni Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych. Wystarczy wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Będzie to możliwe dnia 09.10.2017 r. (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 14.00 w Zespole Szkół Energetycznych
i Transportowych w Chełmie (gabinet pedagoga i psychologa szkolnego). Gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś „genetycznym bliźniakiem” osoby chorującej na nowotwory krwi, dasz komuś nadzieję na nowe życie. Jeśli zrezygnujesz z bycia Dawcą, jednocześnie odbierzesz choremu szansę na powrót do zdrowia. Dlatego zastanów się zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. Serdecznie zapraszamy! Koordynatorzy akcji: Aleksandra Klajnert, Elżbieta Samulak, Monika Gębicka, Barbara Czyż.

Udział uczniów ZSEiT w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 dla klas wojskowych w Kielcach - autor : M. Kołodziejczyk 03/10/2017 ¤ 12:11

Udział  Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w  Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018  dla klas wojskowych w Kielcach

5.09.2017r w Kielcach miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego dla klas wojskowych, które od 1. 09.2017 przystąpiły do programu pilotażowego z zakresu edukacji wojskowej.
Programem tym zostało objętych  tylko 50 szkół z całego kraju, wśród których znalazła się, jako jedyna z Chełma, Nasza Szkoła.
Uroczystość została zorganizowana podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, prezentującego najnowsze zdobycze technologii w służbie obronności.
Uczniowie ZSEiT uczestniczyli w  apelu klas mundurowych  w obecności Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.
Dyrektor ZSEiT Jarosław Wójcicki wspólnie z kadrą szkoleniową spotkał się z Sekretarzem Stanu MON Michałem Dworczykiem na konferencji poświęconej wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań pedagogicznych z zakresu edukacji wojskowej.
Podczas spotkania otrzymał certyfikat potwierdzający przystąpienie klas mundurowych ZSEiT do realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec

E-usługi