Dla gimnazjalisty

Oferta edukacyjna
2017/2018

Nasza Szkoła
Informacje dla ucznia
Rekrutacja
Klasy mundurowe
Kalendarz
Prognoza pogody ;-)
Szukaj2. Aktualności

Dzień Patrona i Święto Niepodległości w ZSEiT - autor : Elżbieta Samulak, Małgorzata Winkiewicz 14/11/2017 ¤ 13:21

Dzień Patrona i Święto Niepodległości w ZSEiT

Dzień Patrona i Święto Niepodległości to ważne wydarzenia w życiu społeczności Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Budują one bowiem system wartości, na którym oparta  jest koncepcja wychowawcza szkoły.
Ksiądz Stanisław Staszic reprezentuje bowiem ponadczasowe wartości, łączące patriotyzm z pracą i nauką. Jak podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Jarosław Wójcicki, Patron Szkoły symbolizuje współczesny wymiar patriotyzmu – patriotyzm pracy, przejawiający się w sumiennym wypełnianiu codziennych obowiązków.
Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystości rozpoczęła  msza święta, podczas której  uczniowie  klas drugich, realizujący szkolenie proobronne, zostali pasowani na elewów. Uczniowie klas czwartych natomiast otrzymali Certyfikaty Szkolenia Proobronnego.
Podniosły nastrój towarzyszył również ślubowaniu klas pierwszych. Na sztandar szkoły młodzież  przyrzekała wierność etosowi Patrona, zawartą w słowach Hymnu Szkoły: „Będziemy wszyscy tak jak Staszic służyć Ojczyźnie, wiernie żyć”.
Podczas uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom XVIII edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu.
Obchody Święta Patrona uświetnił swoim występem chór „Hejnał’
Rangę uroczystości podnieśli swoją obecnością przedstawiciele służb mundurowych: mjr Tomasz Wdowiak – Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie, kom. Jacek Korszla – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, st. kpt. mgr inż. Artur Rutkowski – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, mjr Mariusz Stadnik- Dowódca Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Chełmie, kpt. Paweł Kruszewski –  Nadbużański Oddział Straży Granicznej, chor. Krzysztof Parol- 1Kołobrzeski Batalion Zmechanizowany w Chełmie.
Osoby odpowiedzialne za organizację uroczystości: 
Elżbieta Samulak i Małgorzata Winkiewicz.


Weekendowa edukacja proobronna w ZSEiT - autor : Małgorzata Kołodziejczyk 13/11/2017 ¤ 12:27

Weekendowa edukacja proobronna w ZSEiT

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych pozyskał nowego partnera w realizacji edukacji proobronnej. Jest nim Legia Akademicka KUL.
Wspólnie z tym stowarzyszeniem szkoła zorganizowała w miniony weekend szkolenie unitarne dla uczniów klas pierwszych w Lublinie oraz programowe strzelanie bojowe dla klas drugich w Piaskach. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży z klas mundurowych. W Lublinie zameldowało się 41 uczniów, którzy wspólnie z grupą studentów wzięli udział w intensywnych, całodobowych zajęciach proobronnych. Odbywały się one w systemie skoszarowanym. W skład szkolenia wchodziły moduły: Regulamin Sił Zbrojnych RP w teorii i praktyce, musztra, zajęcia strzeleckie, taktyka pola walki, ćwiczenia przeciwchemiczne oraz elementy uzupełniające: ćwiczenia z zakresu alarmu przeciwpożarowego w nocy.
Zajęcia wyróżniały się dużą dynamiką i wymagały dużej odporności na wysiłek fizyczny i sytuacje stresowe. Były prowadzone przez instruktorów Legii Akademickiej KUL. Z ramienia szkoły opiekę merytoryczną i wychowawczą sprawował por. rez. SG Henryk Józiuk.
Szkolenie stanowi początek współpracy Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych z tym jakże zasłużonym dla polskiej historii obronności stowarzyszeniem. W przyszłości uczniowie będą mogli zasilić szeregi Legii Akademickiej KUL.


Nauka historii przez zwiedzanie, konkurs wiedzy o Patronie - autor : Nauczyciele 09/11/2017 ¤ 08:18

Nauka historii przez zwiedzanie

W dniu 17 października 2017 r. młodzież z klasy 2 EM w ramach edukacji historycznej pod hasłem: "Nauka historii przez  zwiedzanie" uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Ośrodka "Brama Grodzka -Teatr NN" w Lublinie.
Celem wycieczki było wzbudzenie refleksji nad losami ludności polskiej i żydowskiej w czasie okupacji niemieckiej, kształtowanie postawy empatii oraz systemu wartości moralnych opartych na wartościach humanistycznych.

Opiekunami wycieczki były: Karamać Katarzyna i Dyczko Dorota.

W dniu 30 października 2017 r. odbyła się już XVIII edycja szkolnego Konkursu wiedzy o Patronie Księdzu Stanisławie Staszicu.
Celem konkursu jest przybliżenie uczniom biografii naszego Patrona oraz propagowanie uniwersalnych postaw i wartości jakie głosił ksiądz Staszic.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych reprezentowani przez trzyosobowe drużyny.
W trakcie konkursu uczniowie musieli się wykazać nie tylko znajomością faktów i wydarzeń z życia i działalności ks. Staszica, ale także rozwiązać krzyżówkę i ułożyć własne hasło na temat Patrona. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Maria Sobipan oraz Andrzej Szczepanik jako reprezentant Samorządu Uczniowskiego.
Zwycięzcami konkursu zostały drużyny z klasy 1 S oraz przedstawicielka klasy 1 EM. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięskie drużyny specjalne nagrody Dyrektora szkoły m.in. glejt bezpieczeństwa podczas uroczystości Dnia Patrona.

Konkurs przygotowały panie: Maria Sobipan, Aleksandra Klajnert oraz Katarzyna Karamać.
 

Poligon w ramach programu pilotażowego MON w ZSEiT - autor : Henryk Józiuk 02/11/2017 ¤ 11:34

Poligon w ramach programu pilotażowego MON w ZSEiT

W dniach 18 – 22 października 2017 roku ramach realizacji programu pilotażowego MON uczniowie klas mundurowych ZSEiT uczestniczyli w poligonie zorganizowanym przez Fundację Szturman z Lublińca.
Brały w nim udział szkoły z województwa lubelskiego i mazowieckiego, uczestniczące w projekcie MON.
Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych był jedyną szkołą z  regionu, która uczestniczyła w tym przedsięwzięciu.
Zajęcia zorganizowano w pięciu blokach tematycznych: musztra, zajęcia strzeleckie łączność, ratownictwo medyczne, topografia. Program i organizacja szkolenia zostały zaakceptowane przez MON.

Henryk Józiuk

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Wydarzenia 2016

Zamknij  Wydarzenia 2017

Zamknij  ~INTERNAT~

FILMY

logo_youtube.jpg

logo_facebook.jpg 

Zobacz także
PROJEKTY
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^